+ Γράψε το μήνυμά σου
Σελίδα 211 από 211 ΠρώτηΠρώτη ... 111 161 201 209 210 211
Αποτελέσματα 2,101 έως 2,107 από 2107

Θέμα: Τι games παιζετε αυτην την περιοδο;;;

Βyte agrimi78 μπήκε στον δρόμο του φωτός agrimi78 μπήκε στον δρόμο του φωτός Το άβαταρ του/της agrimi78
    Ημερομηνία εγγραφής
    11/01/2012
    Αξιολόγηση
    29
    Τελείωσα το Warrior Within και ξεκίνησα το Two Thrones. Το παίζω και αυτό με widescreen patch σε 3D και με χειριστήριο το steam controller.

Δεν είχε profile για αυτό το παιχνίδι και προσάρμοσα το profile του Warrior Within στις απαιτήσεις του Two Thrones.

Έχω πλέον σε μεγάλη εκτίμηση το steam controller, η παραμετροποιηση του σου επιτρέπει να παίξεις οποιοδήποτε παιχνίδι όσο παλιό και να είναι.

Πάντως το Two Thrones έχασε την μη γραμμικότητα του Warrior Within. Έχουν προστεθεί ωραία stealth kills αλλά ακόλουθείς πάντα ένα μονοπάτι.

Το είχα πρωτοπαίξει όταν είχε βγεί (2005) αλλά θυμάμαι και τότε με είχε "ξενίσει" αυτό.

Πάντως "εκπλήσσομαι" που δεν έχουν portάρει αυτά τα παιχνίδια, και το Beyond Good & Evil, στο Switch ακόμη. Θα πουλούσαν εξαιρετικά στην "κατάλληλη" τιμή (γύρω στα 15 ευρώ είναι το sweet spot).
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την agrimi78; 12/07/2018 στις 09:58.
    Great is the weapon that cuts on its own.

Βyte goal_scoring_superstar_hero πιάσαμε πάτο Το άβαταρ του/της goal_scoring_superstar_hero
    Ημερομηνία εγγραφής
    04/10/2010
    Αξιολόγηση
    11
    Τελείωσα το journey. Το παιχνίδι είναι τέχνη. Δε μπορώ να το βαθμολογήσω συνολικά, πραγματικά προβληματίστηκα αν ήμουν reviewer για το πόσο θα του έβαζα, όμως, επιμέρους, το κάθε κομμάτι και στοιχείο του τίτλου ειναι μια μοναδική και πρωτότυπη εικαστική δημιουργία, με αποκορύφωμα τον ήχο, που απλά δεν έχω λόγια.

Τελείωσα το inside. Ωραία παραγωγή, δυνατός ήχος, ένα από τα πιο ενδιαφέροντα 20 τελευταία λεπτα που έχω παίξει σε βιντεοπαιχνίδι. Όμως..

Γραφικά, ατμόσφαιρα, πρωτοτυπία, γρίφοι, είναι πολύ πολυ ανώτερα στο limbo. Το σενάριο του εντελώς άκυρο και αδιάφορο, καμία πλοκή, συν το ότι δεν εξηγεί κάτι στο φινάλε και σε οδηγεί σε κάποιο λογικό προσωπικό συμπέρασμα, το οποίο όμως συνοψίζεται από την αρχή μέχρι το τέλος του παιχνιδιού σε συμπέρασμα..μιας πρότασης.

Σε καμία περίπτωση δε μπορώ να δικαιολογήσω τις βαθμολογίες που έχει πάρει. Πχ, το never alone για μένα ήταν πολύ ανώτερη εμπειρία.

Όσο κι αν έψαξα, δε βρήκα review του byteme για το inside. Ισχύει?

Μισθοφόρος Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Το άβαταρ του/της Dismiss
    Ημερομηνία εγγραφής
    01/07/2009
    Αξιολόγηση
    63
    Δεν είμαι σίγουρος, αλλά δεν έχει αντιπροσωπεία, άρα αν δεν το πήρε κάποιος από εμάς για να το γράψει από μόνος του, λογικά δεν θα υπάρχει.

Βyte pirederas μπήκε στον δρόμο του φωτός pirederas μπήκε στον δρόμο του φωτός Το άβαταρ του/της pirederas
    Ημερομηνία εγγραφής
    15/10/2012
    Αξιολόγηση
    43
    Τελείωσα το νέο God of War, και ξεκίνησα το Yakuza 0 στο Hard.
    Τί να πρωτοπώ για το Yakuza 0.
    Ότι έχει μερικά από τα πιο κωμικά side quests που έχω δει ποτέ;
    Ότι η γραφή του σεναρίου και των χαρακτήρων είναι φοβερή, και μάλιστα συνδυάζοντας 2 ιστορίες με 2 πρωταγωνιστές;
    Ότι το σύστημα μάχης είναι βαθύ και τεχνικό;
    Σίγουρα δεν παίρνει βραβείο στον τεχνικό τομέα, και κάποια κομμάτια του παιχνιδιού είναι απαρχαιωμένα (όπως ότι χρειάζεται loading screen για να μπω σε ένα φαγάδικο ή για τις μάχες), αλλά σε όλα τ' άλλα είναι πολύ καλό.
    Metal Gear has only room for one handheld... and one console!...

Μισθοφόρος Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Το άβαταρ του/της Dismiss
    Ημερομηνία εγγραφής
    01/07/2009
    Αξιολόγηση
    63
    Θέλω να παίξω, αλλά μου λέει ο Σπύρος ότι μοιάζει με Σένμιου και προτιμάω να παίξω Πόκεμον.

Νίνζα Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Shinobi όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Το άβαταρ του/της Shinobi
    Ημερομηνία εγγραφής
    23/06/2010
    Αξιολόγηση
    74
    Περισσότερο με το Ουίτσερ Θρι μοιάζει. Άσε τις δικαιολογίες, άσε τα Ασασίνια και πιάσε ένα κιμπάρικο, αντρικό παιχνίδι. Βγάλε λίγη θετική ενέργεια!!!

ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΧΙΟΣ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟ:

Τελευταία επεξεργασία από τον/την Shinobi; 15/07/2018 στις 12:58.
    SNK : The Future is NOW !!!

Βyte pirederas μπήκε στον δρόμο του φωτός pirederas μπήκε στον δρόμο του φωτός Το άβαταρ του/της pirederas
    Ημερομηνία εγγραφής
    15/10/2012
    Αξιολόγηση
    43
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dismiss Προβολή μηνύματος
    Θέλω να παίξω, αλλά μου λέει ο Σπύρος ότι μοιάζει με Σένμιου και προτιμάω να παίξω Πόκεμον.
    Πάρε το Yakuza Kiwami και θα με θυμηθείς. Ειδικά αν σου αρέσει η γιαπωνεζίλα.
    Metal Gear has only room for one handheld... and one console!...

+ Γράψε το μήνυμά σου

Άδειες δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  • Ο BB κώδικας είναι ενεργοποιημένος
  • Ο κώδικας smilies είναι ενεργοποιημένος
  • Ο [IMG] κώδικας είναι ενεργοποιημένος
  • Ο HTML κώδικας είναι απενεργοποιημένος