+ Γράψε το μήνυμά σου
Αποτελέσματα 1 έως 5 από 5

Θέμα: 4K games

MByte blackpax υπόδειγμα χρήστη blackpax υπόδειγμα χρήστη blackpax υπόδειγμα χρήστη Το άβαταρ του/της blackpax
    Ημερομηνία εγγραφής
    23/12/2010
    Αξιολόγηση
    17

4K games

Άσχετο αλλά έπεσα πάνω σε ένα βίντεο της digitalfoundry https://www.youtube.com/watch?v=1g3z3bkrK3o για τα καλύτερα tech games το 2017.

Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση που 1ο βγάλανε το Horizon, το οποίο μάλιστα τρέχει σε 4Κ με cb και όχι native ! Αν ακούσετε και τα σχόλια στο ειδικό βίντεο για το Horizon, θα δείτε πόσο -απ'ότι λένε- "native" φαίνεται η όλη εμπειρία !

Σε απόσταση πάνω από 1,5 μέτρο λένε γενικώς δεν καταλαβαίνεις διαφορά native με cb. Επίσης κάπου διάβασα ότι και η MS έχει μια δική της παρόμοια τεχνική για upscaling. Όλα αυτά με έχουν τρελάνει και σκέφτομαι να πάρω 4Κ μέσα στο 2018. Και ευχαριστώ την τύχη μου που αποφάσισα να αγοράσω το Προ και όχι το Σλιμ. Ήμουνα οριακά στην απόφασή μου...

Μισθοφόρος Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Το άβαταρ του/της Dismiss
    Ημερομηνία εγγραφής
    01/07/2009
    Αξιολόγηση
    62
    Διαφορά δεν καταλαβαίνεις μεγάλη, αλλά υπάρχουν κάποια artifacts, δηλαδή μικροπαραμορφώσεις που οφείλονται στο upscaling. Μιλάμε για λεπτομέρειες τώρα, βέβαια. Σίγουρα είναι πολύ πιο σημαντική η συνολική εικόνα του τίτλου, παρά μόνο η ανάλυση. Το HDR είναι σίγουρα πιο σημαντικό για την ποιότητα εικόνας από την εγγενή ανάλυση.

MByte blackpax υπόδειγμα χρήστη blackpax υπόδειγμα χρήστη blackpax υπόδειγμα χρήστη Το άβαταρ του/της blackpax
    Ημερομηνία εγγραφής
    23/12/2010
    Αξιολόγηση
    17
    Ανυπομονώ να πάρω μια 4Κ. Το βλέπω πιθανό προς Φθινόπωρο ή και Χριστούγεννα, που τότε λογικά θα βρω μαμάτη 4Κ με HDR 10 >50' που θέλω.

Εγώ είμαι της λογικής όσο μεγαλύτερη, τόσο καλύτερη (γκμχ.χ...). Τι αποστάσεις θέασης με ρωτάνε και τέτοια....

Μισθοφόρος Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Dismiss όλοι τον γνωρίζουμε, όλοι τον αγαπάμε Το άβαταρ του/της Dismiss
    Ημερομηνία εγγραφής
    01/07/2009
    Αξιολόγηση
    62
    Εννοείται, το μέγεθος μετράει. Γενικά, όλο το gaming ξεκινάει από την οθόνη και δευτερευόντως, αλλά εξίσου σημαντικό, από τον ήχο. Καλή η ποιότητα της πηγής, αλλά πρέπει να μπορείς και να την απολαύσεις όπως πρέπει. Στα όρια που μπορεί ο καθένας, προφανώς.

Ημερομηνία εγγραφής
    23/12/2010
    Αξιολόγηση
    17
    https://news.samsung.com/global/sams...ed-146-inch-tv.

Και τεράστια, και modular !!!!

+ Γράψε το μήνυμά σου

Άδειες δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  • Ο BB κώδικας είναι ενεργοποιημένος
  • Ο κώδικας smilies είναι ενεργοποιημένος
  • Ο [IMG] κώδικας είναι ενεργοποιημένος
  • Ο HTML κώδικας είναι απενεργοποιημένος